Хмарні сервіси як чинник розвитку інноваційної школи

18.02.2016 15:53

Даній проблемі був присвячений семінар керівників опорних закладів області з використання ІКТ в управлінській діяльності, проведений 17 лютого на базі НВК №10 м. Хмельницького (директор Грищук В.Д.). У роботі заходу взяли участь 23 директори навчальних закладів області, працівники інформаційно-методичного кабінету управління освіти Хмельницької міської ради, перший проректор Хмельницького ОІППО Очеретянко В.І., завідувачі НМЦ ХОІППО Ребрина В.А. та Кошка О.А.

Очеретянко В.І. у виступі проаналізував тенденції розвитку освіти у регіоні та закономірності управління навчальним закладом; проблеми інформатизації освіти та  перспективи розвитку освітнього, методичного, управлінського процесів засобами ІКТ технологій висвітлено у виступі Кошки О.А. Шляхи оптимізації роботи закладу освіти з  використанням хмарних технологій окреслено Ребриною В.А.

Колектив навчального закладу (є експериментальним всеукраїнського рівня з проблеми «Хмарні сервіси в освіті») презентував управлінський проект «Застосування хмарних технологій в управлінській діяльності: Уроки життя». Проект розроблено адміністрацією закладу у складі директора Грищука В.Д., заступників з навчально-виховної роботи Мігунової І.А., з науково-методичної роботи Янковської А.В., з навчально-виховної роботи у початкових класах Скочеляс Є.І., з виховної роботи Плюхіної О.А. та колективу педгогів-однодумців.

Практична частина семінару представлена майстер-класами:

«Використання методик тайм-менеджменту в управлінській діяльності із застосуванням сервісів Google» (Мігунова І.А.), «Оптимізація організації інформаційного простору педагога» (Савіцька О.В., вчитель інформатики, сертифікований тренер з використання ІКТ в інноваційній моделі Е-навчання за програмою Intel), «Управління науково-методичною роботою у школі з використанням сервісів Microsoft Office 365»(Янковська А.В.), «Хмарний кабінет як складова неформальної освіти вчителя географії» (Худецька Л.В., вчитель географії), «Використання он-лайн презентацій в науково-методичній діяльності вчителя» (Кракович Н.В., вчитель української мови та літератури),

«Використання хмарного середовища  в процесі атестації вчителів. Портфоліо як засіб оцінки рівня професійної компетенції  вчителя» (Козубай Л.І., магістр, вчитель трудового навчання та технологій, вчитель-методист; переможець конкурсу «Я – віртуоз у викладанні предмету», лауреат конкурсу «Педагогічний Оскар»), «Модель психологічної лабораторії «Школа успіху». Хмарний сервіс Office365 як засіб реалізації особистісно орієнтованого підходу в роботі шкільного психолога» (Янковська Л.М., практичний психолог; переможець VІІ Міжнародного фестивалю педагогічних інновацій), «Використання можливостей Office365 в початковій школі – крок до технології «змішаного навчання» (Денисюк М.Н., вчитель початкових класів, вчитель-методист, Відмінник освіти України), «Створення хмаро орієнтованого навчального середовища у початковій школі» (Скочеляс Є.І.), «Інноваційний урок в початковій школі» (Синиця Л.О. вчитель початкових класів, вчитель-методист), «Організація роботи з батьками у хмарному середовищі» (Бондарчук Л.А., вчитель початкових класів, вчитель-методист).

Вчителем біології, Заслуженим вчителем України Бітюк М.Ю. з учасниками семінару проведена дискусійна панель щодо побудови моделі застосування хмарних технологій в управлінській діяльності керівника ЗНЗ.

Учасники семінару прийняли рішення про створення спільноти керівників опорних закладів області з використання ІКТ в управлінській діяльності, керівником якої обрано Федорова Ю.І., директора Гвардійського НВК (Хмельницький район, Гвардійська об’єднана територіальна громада).

Наразі йде підготовка до проведення заходів щодо поширення практики використання хмарних технологій у роботі навчальних закладів області.