Семінар голів МО заступників диреторів навчальних закладів у Ярмолинцях

20.03.2017 09:14

Відповідно до плану роботи Хмельницького ОІППО 14 березня на базі Ярмолинецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 був проведений обласний семінар голів методичних об’єднань заступників директорів шкіл з навчально-виховної роботи області на тему "Формування системи науково-методичної роботи навчального закладу в умовах трансформації навчального процесу". Одним із головних завдань, що ставились перед учасниками було здійснення обміном досвіду з питань компетентісного підходу у підготовці учителя до роботи за Концепцією нової української школи.
Відкрив семінар перший проректор Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, кандидат історичних наук Віктор Очеретянко. Він акцентував увагу на основних питаннях реформування освітянської галузі. Про освіту Ярмолинеччини: реалії сьогодення та перспективи розвитку розповіла начальник відділу освіти управління освіти, молоді та спорту Ярмолинецької райдержадміністрації Наталія Данильчук. Завідувач науково-методичного центру координації роботи методичних та загальноосвітніх установ і закладів освіти Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Оксана Кошка у своєму виступі акцентувала увагу присутніх на науково-методичному супроводі професійної діяльності педагогічних працівників. Також вона детально зупинилася на питанні ролі заступника керівника навчального закладу у формуванні системи науково-методичної роботи школи.
Завідувач сектору науково-методичного забезпечення управління загальноосвітніми навчальними закладами, громадського самоврядування обласного інституту Леонід Буймістер звернув увагу на модернізацію функцій методичної роботи в умовах створення нової української школи. Про перспективи становлення та розвитку профільної старшої школи розповіла методист науково-методичного центру координації роботи методичних та загальноосвітніх установ і закладів освіти інституту Наталія Ратушняк.
З діяльністю Ярмолинецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 учасників семінару ознайомив директор закладу Анатолій Попіль. Його заступник Петро Оноприюк розповів про компетентнісний підхід до організації навчально-виховного процесу в школі.
З основними напрямками науково-методичної роботи з педагогами учасників семінару ознайомила завідувач Ярмолинецького районного методичного кабінету Ірина Попіль. Завершенням презентаційного модуля стало проведення практичним психологом Ярмолинецького навчально-виховного комплексу Анною Горожанкіною психолого-педагогічного тренінгу «Комфортне середовище».
Результатом роботи семінару стало визначення основних напрямів науково-методичної роботи, сформовано алгоритм цілісної системи науково-методичної роботи навчальних закладів в нових умовах та окреслено завдання в контексті реалізації Концепції нової української школи.