Семінар керівників методичних служб/відповідальних за методичну роботу в ОТГ

17.06.2016 10:50

Проблемі  науково-методичного супроводу професійної діяльності  педагогічних працівників в умовах модернізаційних змін в освіті присвячено семінар-нараду керівників методичних служб/відповідальних за методичну роботу в об’єднаних територіальних громадах області, проведену науково-методичним центром координації роботи методичних та загальноосвітніх установ і закладів освіти Хмельницького ОІППО 16 червня 2016 р. у Хмельницькому ОІППО.

Наразі в області створено 22 об’єднані територіальні громади, у більшості з яких сформовано органи управління освітою. Методичний супровід роботи навчальних закладів у 7 об’єднаних територіальних громадах забезпечують методичні служби як структурні підрозділи відділі освіти, у 8 – методичні послуги надаються методичними службами інших ОТГ або РМК відділів освіти РДА на засадах співробітництва; у 7 – функції науково-методичного супроводу тимчасово передано опорним школам.

У заході взяли участь керівників методичних служб/відповідальні за методичну роботу в об’єднаних територіальних громадах, начальники органів управління освітою громад, завідувачі РМК з тих районів, у яких створено об’єднані територіальні громади, керівництво ХОІППО (ректор Берека В.Є., перший проректор Очеретянко В.І., проректор Попик О.Ф.), працівники науково-методичного центру координації роботи методичних та загальноосвітніх установ і закладів освіти (Кошка О.А., Буймістер Л.В., Дутковська О.Б.), науково-методичного центру викладання інформатики, інформаційно-комунікаційних технологій і дистанційного навчання (Ребрина В.А., Пастернак О.В.), науково-методичного центру організації навчально-методичної роботи (Білик Н.В.).

Учасниками заходу окреслено проблеми, пов’язані із становленням моделі науково-методичного супроводу професійної діяльності педагогів в умовах децентралізації, намічено орієнтири діяльності методичних служб на найближчу перспективу, здійснено обмін досвідом з даного питання.

Спільними напрямами діяльності інституту та методичних служб ОТГ з формування системи науково-методичного супроводу визначено:

  • розроблення моделей організації мережевої взаємодії в рамках ОТГ(окружні методичні центри, об’єднання, тощо);
  • здійснення моніторингу потреб і проблем  методичних служб ОТГ з різних аспектів діяльності;
  • науково-методичне забезпечення діяльності опорних навчальних закладів;
  • створення єдиного освітнього простору в ОТГ;
  • забезпечення підготовки педагогічних кадрів до нововведень та інноваційної діяльності, раціональне використання їхнього творчого потенціалу;
  • реалізація навчальних програм на основі нових знань і досвіду.