Семінар-нарада з керівниками методичних служб області

07.12.2017 15:46

Орієнтири діяльності методичних служб в умовах освітніх змін стали предметом обговорення учасників семінару-наради з керівниками методичних служб області під керівництвом проректора Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Попика О.Ф.

Шляхи модернізації діяльності методичних служб в умовах імплементації Закону України «Про освіту» втілено у виступі заступника директора Департаменту освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації Дупляк Т.В.

Підвищення кваліфікації педпрацівників в умовах модернізації шкільної освіти, перспективи професійного зростання педпрацівників у 2018 році окреслено у виступі проректора ХОІППО Соловея М.В.

Проректор ХОІППО Вашеняк І.Б. зупинилась на моніторинговій діяльності методичних служб.

Пріоритети дошкільної освіти у 2018 р., підготовка вчителя початкової школи до реалізації концептуальних засад Нової української школи, науково-методичний супровід роботи вчителя в інклюзивних класах проаналізовано у виступі проектора Попика О.Ф.

Учасниками наради обговорено:

-  шляхи вдосконалення цифрової культури педагога (Ребрина В.А., завідувач НМЦ викладання інформатики, інформаційно-комунікаційних технологій та дистанційного навчання ХОІППО);

- Формування готовності керівника до роботи в умовах децентралізації (Буймістер Л.В., методист НМЦ координації роботи методичних і загальноосвітніх установ та закладів освіти ХОІППО);

- Концептуальні засади діяльності методичних кабінетів як сервісних центрів (Кошка О.А., завідувачка НМЦ координації роботи методичних і загальноосвітніх установ та закладів освіти ХОІППО);

- Організацію науково-методичної співпраці кафедри менеджменту та освітніх технологій з закладами освіти області в умовах імплементації Закону України «Про освіту» (Гуменюк В.В., завідувачка кафедри менеджменту та освітніх технологій ХОІППО);

Завідувачем НМЦ координації роботи методичних і загальноосвітніх установ та закладів освіти ХОІППО Кошкою О.А. проведено методичний практикум «Плануємо роботу методичної служби на 2018 р.».

Учасникам наради презентовано обласну інформаційно-ресурсну лабораторію творчого педагога, створену на базі кабінету ППД(методист НМЦ викладання інформатики, інформаційно-комунікаційних технологій та дистанційного навчання Пастернак О.В.).

За підсумками роботи визначено напрями методичної підтримки в децентралізованій системі освіти, зокрема:

- залучення освітян у процес змін;

- передача методичних повноважень на рівень закладу освіти;

- забезпечення координації діяльності методичних структур різних рівнів;

- перехід до методичного сервісу як одного з елементів відкритої освіти.

Матеріали заходу