Вебінар «Створення освітнього середовища для роботи з обдарованими учнями»

19.06.2017 09:04

15 червня 2017 року Хмельницьким ОІППО проведено вебінар «Створення освітнього середовища для роботи з обдарованими учнями».

У вебінарі взяли участь: ректор ХОІППО Берека В.Є., проректор з науково-методичної роботи ХОІППО Попик О.Ф., завідувач НМЦ координації роботи методичних та загальноосвітніх установ і закладів освіти Кошка О.А., завідувч НМЦ викладання інформатики, інформаційно-комунікаційних технологій і дистанційного навчання Ребрина В.А., методист НМЦ координації роботи методичних та загальноосвітніх установ і закладів освіти Гребень О.В., методист ІМЦ управління освіти виконавчого комітету Славутської міської ради, керівник міської філії МАН Ставінський О.В., директор Славутського НВК «СЗОШ, ліцей «Успіх» Зайонц І.М.

Система роботи з обдарованими дітьми буде ефективною за умови наявності розвиваючого освітнього середовища: шкільного, районного (міського), обласного, коли кожен із них буде розширювати і насичувати один одного. Основним показником ефективності такого середовища є результати виступів учнівських команд на різних етапах олімпіад, конкурсів, турнірів.

Загальна характеристика результатів участі школярів області в ІІІ та ІV етапах олімпіад, обласному та фінальному етапах турнірів прозвучала у виступі проректора ХОІППО Попика О.Ф.

Ректор ХОІППО Берека В.Є. звернув увагу на налагодження співпраці ХОІППО та методичних служб районів, міст, ОТГ щодо стимулювання та заохочення педагогічних працівників, які демонструють вагомі результати в роботі з обдарованими учнями.

Теоретичні аспекти процесу побудови освітнього середовища для обдарованих дітей та основні проблеми в роботі вчителя з даною категорією учнів окреслено в доповіді методиста НМЦ по роботі з обдарованими дітьми Гребень О.В.

На прикладі роботи обласного факультативу з програмування (завідувач НМЦ викладання інформатики, інформаційно-комунікаційних технологій і дистанційного навчання Ребрина В.А.) показано взаємозв’язок обласного ІКТ-середовища з освітнім середовищем навчального закладу в частині роботи з обдарованими дітьми.

 Досвідом формування міського освітнього середовища для роботи з обдарованими учнями поділився методист управління освіти виконавчого комітету Славутської міської ради Ставінський О.В., а також презентовано діяльність Славутського НВК «СЗОШ, ліцей «Успіх» в даному напрямі (директор Славутського НВК «СЗОШ, ліцей «Успіх» Зайонц І.М.).

Завідувачем НМЦ координації роботи методичних та загальноосвітніх установ і закладів освіти Кошкою О.А. окреслено основні завдання методичних служб по формуванню педагогічних компетенцій педагогів у роботі з обдарованими дітьми.

Матеріали вебінару

Відеозапис вебінару